
Amigitos i pressen: Ikke gå glipp av grunnlegger Siv Mikas gripende historie fra Haiti
Å få oppleve naturens vredeste krefter og menneskelig nød direkte på kroppen satt dype spor i Siv Mika – og fikk henne til å vie sitt liv til å hjelpe fattige og utsatte barn i Den dominikanske republikk.
Gjengangerens journalist Trude Brænne Larsen fanget den gripende historien om hvordan Amigitos ble til, og kampen grunnlegger og prosjektleder Siv Mika Engebretsen til daglig kjemper for å kunne hjelpe så mange som mulig, selv i økonomiske utfordrende tider.
Les artikkelen i sin helhet her: Les/last ned PDF
Les på gjengangeren.no (krever abonnement): https://www.gjengangeren.no/jordskjelvet-som-endret-siv-mikas-liv/f/5-60-864067
FLERE BLOGGINNLEGG
Nyhetsbrev august 2026 – sommer i Pancho Mateo
Denne sommeren har senteret i Pancho Mateo fått flere gode oppgraderinger, takket være våre givere. Les historiene om hvorfor det nytter å hjelpe.
Nyhetsbrev juni 2026 – rapport etter flomkatastrofe
Da flommen rammet de mest sårbare uten forvarsel, rykket vi ut for å hjelpe. Les hvordan Amigitos bidro i flomkrisen.
Årsrapport 2025 – Amigitos små venner
I Amigitos er vi stolte av hva vi klarer å få til med begrensede midler. Årsrapporten for 2025 er nå klar – se hvordan midlene som er kommet inn har gjort nytte i fjoråret.
GJØR EN FORSKJELL I DAG
Så lenge fattigdom, urettferdighet og ulikheter består, kan ingen av oss helt hvile.
Det skal ikke så mye til å endre et liv, ta kontakt i dag og utgjør en forskjell.




